Haber

Cem Toker: Erdoğan yerel seçimleri çok kolay kazanıyor

Muhalefetin seçim yenilgisinin ardından kriz devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yenilgisinin ardından koltuğu sallanmaya devam ederken yerel seçimler başladı.

İyi Parti, CHP’nin HDP’ye karışması nedeniyle seçimleri kaybettiklerini belirtirken, yerel seçimlerde ittifak kurmayacaklarını belirtti.

Ancak kapılarını işbirliğine de açık bırakan Yeter Partisi ilk adımı atarak İzmir adayını açıkladı.

İyi Parti’de hareketli günler yaşanırken, seçim döneminde Kılıçdaroğlu’na destek verenler bugün de koltuğu bırakma yönündeki eleştirel açıklamalarına devam ediyor.

Bizi Tiktok’ta takip edin

Bu isimlerden LDP Eski Genel Başkanı Cem Toker, Sözcü TV’nin Dörte Dört programında muhalefetin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Kılıçdaroğlu’nun hâlâ o sandalyede oturmasını tuhaf buluyorum”

“6 partiden 5’i tek başına 81 ilden birini kazanamaz”Toker, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu seçimi çok rahat kazanacağını sözlerine ekledi:

Meral Akşener’in ittifak kültürü öldü. İttifak bana umut verdi ama maalesef sonuca baktığımızda bir daha böyle bir ittifak göreceğimizi düşünmüyorum.

Kılıçdaroğlu, seçim sonrasındaki söylemi ve duruşuyla kendi partililerinin bile samimiyet ve güvenilirlik testini geçemiyor. Sözler verdi ama seçmen bunlara bile inanmadı.

Ondan sonra Kılıçdaroğlu’nun söylemleri… Onu hâlâ o sandalyede otururken buluyorum. Pek çok insandan duyuyorum. Hayatında CHP’den karşı partiye oy vermemiş, Cumhuriyetçi kadın diyebileceğimiz 70’li yaşlarındaki bir bayan bana, “Kılıçdaroğlu o koltuktaysa sandığa gitmem” dedi. Böyle bir ortamda Kılıçdaroğlu’nun peşine hangi partinin gideceğini sorgulamak gerekiyor.

“Erdoğan bu seçimi çok rahat alıyor, ona karşı bir muhalefet yok”

Benim açımdan böyle bir ittifak görmeyeceğiz. Ancak herkes işbirliği kapısını son dakikaya kadar açık bırakacaktır. Ama bu şekilde devam ederse Erdoğan’a karşı bir muhalefet olmaz, Erdoğan bu seçimi çok rahat kazanır. CHP için kaleleri artık çocuk oyuncağı değil.

keles-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu