Ekonomi

Hepsieemlak’tan “Benim Evim Evin Olsun” kampanyasına destek

Hepsi Emlak, 11 ili etkileyen depremler sonrasında evleri yıkılan vatandaşlar ile depremzedelere evini açmak isteyen hayırseverleri buluşturan “Dostluk Çatısı” platformunu “Evim Evin Olsun” platformuna entegre etti. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından düzenlenen kampanya.

Hepsieemlak’tan yapılan açıklamaya göre Hepsiemal, depremler sonrası evi yıkılan vatandaşlar ile evlerini açmak isteyen hayırseverleri bir araya getirerek “Dostluk Çatısı” platformunu oluşturdu.

Kısa sürede çok sayıda başvurunun yapıldığı platform, “Evim Ev Olsun” kampanyasına entegre edildi. Kampanya kapsamında evi yıkılan vatandaşların barınma sorununun çözümü için hayırseverlerin evlerini bir kampanya ile bedel beklemeden veya indirimli olarak ihtiyaç sahiplerine sunabilecekleri bir sistem hayata geçiriliyor. devlet garantisi.

Konut tahsis etme imkanı olmayan vatandaşlara nakdi bağışlarla depremzedelere barınma imkânı sunuluyor. Başvurular Hepsiemlak’ın internet sitesi üzerinden alınır, doğrulanır ve ilgili kamu birimine iletilir.

Kaymakamlık yetkilileri evi ziyaret ederek uygunluğunu tespit eder, oturmaya uygun bulunması halinde depremden etkilenen aile konuta yerleştirilir ve imzalanan sözleşme sonunda ev sahibine iade edilir.

Kampanya kapsamındaki konutlara yerleştirilecek depremzedelerin aileleri, e-devlet üzerinden yapılacak başvuruların ardından AFAD ve İçişleri Bakanlığı birimleri tarafından belirlenirken, engelli, yaşlı ve sistematik tedavi gerektiren kronik hastalığı olan aileleri ile depremzede olan aileleri belirlenecek. sarsıntıda aile üyelerini kaybeden çocuklara öncelik verilecektir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiemlak Genel Müdürü Zeynep Tandoğan, “Doğan Holding çatısı altında Biz Hepsiemlak ailesi olarak zorlu süreçte yanlarında olmak ve tüm imkanlarımızla onlara destek olmak istiyoruz. Bu kampanyada tüm paydaşlarımızı yanımıza alarak tüm desteğimizi sağlamaya çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

haber-ilgin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu