Haber

İstanbul’da ‘kartel’ operasyonu!

ANKARA (İGFA)– İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu karteli lideri Dritan Recepi’nin yakalanmasına ilişkin detayları sosyal medya hesabından paylaştı.

Türkiye’yi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden ve zehir tacirlerinden temizlemekte kararlı olduklarını belirten Bakan Yerlikaya, “Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan Kompanio Bello adlı uluslararası uyuşturucu kartelinin lideri Dritan REXHEPI’nin kimliği belirlendi. İtalyan ve Arnavutluk makamları tarafından “Kasıtlı Adam” olarak nitelendirilen ve “cinayet, uyuşturucu, adam kaçırma/kişi hürriyetinden yoksun bırakma, seyahat belgesinde sahtecilik, silah ve benzeri suçlardan” KIRMIZI BÜLTEN ile iade edilmek üzere uluslararası düzeyde aranıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüz tarafından uluslararası takibe alındı. Zehir Tacirinin İstanbul Havalimanı’ndan Kolombiya pasaportuyla ülkemize girdiği belirlendi. Benjamin Omar PEREZ GARCIA adına kayıtlı olan Dritan REXHEPI’nin yakalanması için derhal Kartel Operasyonu yürütüldü. İstanbul Narkotik Kabahatler Şubemiz, İstihbarat Şubemiz, Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçişi Şube Müdürlüklerimizin ortak çalışmalarıyla. İtalyan Polisi ile yapılan istihbarat paylaşımı sonucunda kartel liderinin yeri belirlendi. “İstanbul Beylikdüzü’nde Kartel Operasyonu sırasında yakalandı” dedi.

Bakan Yerlikaya, uyuşturucu tacirleri ve organize suç örgütleriyle mücadelemizin kararlılıkla artarak devam edeceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu