Haber

“İzmir’den güzel izler bırakarak ayrılacaksınız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, görev süresinin sonuna gelen Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter’ı ağırladı. Önder Tunç Soyer, “Size minnettarız, İzmir’den güzel izlerle ayrılacaksınız” dedi.

Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Görev süresinin sona erdiğini ve emekli olacağını belirten Wolter, Önder Tunç Soyer’e desteği ve iş birliği için teşekkür etti. Başkan Tunç Soyer, “İzmir’de güzel bir iz bıraktınız. Sizleri yeniden İzmir’de ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz. Görev süresinin bitmesi önemli değil, geride çok güçlü bir dostluk bırakıyorsunuz” dedi.

“Minnettarız”

Birlikte güzel işbirliklerine imza attıklarını belirten Başkan Soyer, “Çok güzel işler yaptık, Bremen ile ilişkilerimizi canlandırdık. Frankfurt ile yeni bir şey başladı. Almanya’da kurduğumuz beş ofis dahil her birinin arkasında sizi gördük. Burada her zaman sevgiyle hatırlayacağımız bir görev dönemini tamamladınız. Size minnettarız, İzmir’den güzel izlerle ayrılacaksınız. Bu ilişki işe yarayacak. Almanya ile daha güçlü ilişkiler kuracağız. Kardeş şehirlerimizle daha da yakınlaşacağız” dedi.

Wolter: “İlişkilerinin güçlenmesine büyük katkı sağladınız”

Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter, “Çok teşekkür ederim, görevim yakında bitiyor. Ama ben İzmir’de yaşamak istiyorum. Özel desteğiniz için çok teşekkür etmek istiyorum. Seninle aynı ideolojiyi paylaşıyorum. Yerel yönetimlerin böyle bir temele sahip olması ilişkileri güçlendirmektedir. Özellikle Türkiye ile Almanya arasında çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Almanya’nın ortasında İzmir ile yerel yönetimler arasındaki işbirliğinin gelişmesine büyük katkı sağladınız. Alman şirketlerinin İzmir’e yaptığı yatırımlardan da bunu görüyoruz.” Wolter, Başkan Soyer’in Yenilenebilir Enerji konusunda önemli rol oynadığını söyledi. Wolter, Başkonsolosluğa eklenecek yeni ekiple vize sürecinin hızlanacağına değindi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kemalpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu