Haber

Ürdün Dışişleri Bakanı Safadi: İsrail Gazze’ye kara savaşı başlattı

Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadiİsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırısı “Kara savaşını başlattık”savaş olduğunu belirterek” “Gelecek yıllar için devasa boyutlarda bir insani felaket.”Yol açacağını söyledi.

Safadi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: ” İsrail Gazze’ye kara savaşı başlattı. “Gazze Şeridi’ndeki kara savaşının sonucu, önümüzdeki yıllarda büyük boyutlarda bir insani felaket olacak.”sözlerini kullandı.

Safadi, Arap ülkelerinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na sunduğu taslağın oylanacağını belirterek, şöyle konuştu: Bu karara karşı oy kullanmak, bu anlamsız savaşı kabul etmektir. Milyonlarca kişi her oylamayı izleyecek. Tarih yargılayacak” şeklinde bir açıklama yaptı.

Safadi İsrail’in Gazze’ye savaşını anlattı “Bölgeyi uçuruma sürükledi”Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nin kararıyla “dünyanın felaketi durdurması gerektiğini” vurguladı.

Birleşmiş Milletler Genel Konseyi, Ürdün’ün önerdiği ve Gazze’deki düşmanlıkların durdurulmasını talep eden karar taslağını kabul ederken, ” Derhal, kalıcı ve sürdürülebilir bir insani ateşkes” davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu