Ekonomi

Dolar/TL’de son durum

Geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para siyaseti heyeti toplantısını gerçekleştirdi ve bu toplantı sonrasında banka beklentilere paralel olarak siyaset faizinde 1,5 puan indirim yoluna gitti. Böylece siyaset faizi yüzde 9 düzeyine düşerken, karar metninde ise faiz indirim döngüsünün bitirilmesine karar verildi açıklaması yer aldı.

Kararın akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan; faizde tek haneye inildiğini, bundan sonra bu türlü devam edileceğini ve enflasyonun da ineceği açıklamalarında bulundu.

Diğer yandan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda açıklamalarda bulundu. Nebati; gelen dataların enflasyonda en yüksek bedellerin görülmüş olduğunu, bundan sonra da aşağı istikametli enflasyon oranlarını ve sonuçlarını daima birlikte yaşanacağını belirtti.

Dolar/TL paritesini teknik olarak inceleyecek olursak üst istikametli hareketlenmelerde 18,65 – 18,75 – 18,85 düzeyleri direnç noktaları olarak; 18,45 – 18,32 – 18,15 düzeyleri ise takviye noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım

Bu makale birinci olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu