Haber

MİT, MLKP’nin bir Suriyeli subayını etkisiz hale getirdi

MİT, Marksist-Leninist Komünist Parti’nin (MLKP) sözde Suriye zanlıları listesinde kırmızı kategoride yer alan ‘Yılmaz Behrareş’ kod adlı Osman Nuri Ocaklı’yı etkisiz hale getirdi. teröristler.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 2000 yılından bu yana MLKP’nin Türkiye’deki silahlı örgütü Yoksulların ve Mazlumların Silahlı Kuvvetleri’nin (FESK) başında bulunan ve PKK ile yakın ilişkileri bulunan Osman Nuri Ocaklı, , Kasım 2014’te Irak/Kandil Bölgesi’ndeydi. Ardından 2015 yılında Suriye/Ras-El Ayn bölgesinde faaliyet göstermeye başlayan ve Nisan 2018’den bu yana Türkiye-Suriye ortasındaki kaçak geçişlerden sorumlu olan terörist Ocaklı, kod adı Bayram Namaz’ın sağ kolu. -eski MLKP Suriye yetkilisi ve örgütün Suriyeli ortağı ‘Baran’. 3. adam pozisyonunu aldı. 2019’da Bayram Namaz’ın etkisiz hale getirilmesinin ardından terörist Ocaklı, ‘MLKP Suriye Sorumlusu’ olarak atanan ‘Ahmet Şoreş’ kod adlı Zeki Gürbüz’ün yardımcısı olarak göreve başladı. faaliyetlerine devam etti.

ÇOK SAYIDA TERÖR HAREKETİ ORGANİZE ETTİ

Geçmişte Türkiye’de MLKP adına birçok eylem emri veren ve son dönemde Bursa’daki cezaevi saldırısı da dahil olmak üzere birçok terör eylemi düzenleyen terörist Ocaklı, MİT’in hedef listesine alındı. PKK/KCK’lılarla birlikte Suriye ve Türkiye’de güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olan Ocaklı’yı MİT’in saha ajanları takip etti. Aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride yer alan Ocaklı, Suriye’deki MİT operasyonunda titiz çalışmalar sonucunda etkisiz hale getirildi. MLKP’nin Suriye’deki en üst düzey yöneticisi Osman Nuri Ocaklı’nın etkisiz hale getirilen ‘Ahmet Şoreş’ kod adlı Zeki Gürbüz’ün ardından MLKP’nin başına geçebilecek isimlerden biri olan Osman Nuri Ocaklı’nın ölümüyle örgüte büyük darbe indirildi. Ocak ayında MİT

haberavanos.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu