Ekonomi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti Gürcistan’da Temaslarda Bulundu

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) heyeti, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te çeşitli temaslarda bulundu.

TTSO’dan yapılan açıklamaya göre, TTSO Başkanı Erkut Çelebi başkanlığındaki heyet, Gürcistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Giorgi Pertaia ile görüştü.

Türkiye ve Trabzon ile yapılan ticaretten memnun olduklarını belirten Pertaia, hem kara hem de hava yollarında yapılacak iyileştirmelerle Tiflis ile Trabzon’un birbirine yakınlaşacağını ve bu sayede tüm departmanlar arasındaki iletişimin güçleneceğini vurguladı.

Üyelerinin büyük çoğunluğunun Trabzon’la ticari faaliyette bulunduğunu belirten Pertaia, tesislerin gelişmesiyle bu sayının artacağını kaydetti.

Çelebi, Gürcistan heyetini Trabzon’a davet ederek, Trabzon’un turizm olanaklarının yanı sıra kurumlar arası ortaklıkla geliştirilebilecek projeler hakkında bilgi verdi.

Temasları kapsamında heyete Türkiye’nin Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, Gürcistan Türk İşadamları Derneği Başkanı Oktay Öztürk, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Tiflis Şube Başkanı İzzet Yaprak, Gürcistan Tiflis Ticaret Müşavir Yardımcısı Ahmet Cüneyt Darçın ve Türk Hava Yolları Tiflis katıldı. Yönetici Kenan İnce. O da ziyaret etti.

alacamajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu