Haber

Biden, Netanyahu’ya Gazze’de 3 günlük ateşkes çağrısında bulundu

ABD basınının ABD’li yetkililere dayandırdığı haberde, Başkan Joe Biden’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde Netanyahu’yu Gazze Şeridi’nde 3 günlük ateşkese davet ettiği iddia edildi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları aralıksız devam ederken, dünyanın her yerinden ateşkes çağrıları da sürüyor. ABD basınının ABD’li yetkililere dayandırdığı haberde, Joe Biden’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde Gazze Şeridi’nde 3 günlük ateşkes çağrısında bulunduğu iddia edildi.

Haberde, Biden’ın Netanyahu’ya ateşkesin Gazze Şeridi’nde tutulan esirlerin serbest bırakılmasına yardımcı olacağını söylediği, İsrail ile Katar’ın Hamas’ın 10-15 rehineyi serbest bırakıp 3 günlük aradan kimliklerini doğrulamak için yararlanacağı bir teklif üzerinde görüştüğü belirtildi. tüm rehineler. .

Raporda ayrıca Netanyahu’nun Hamas’a güvenmediğini ve rehinelerle ilgili anlaşmaya hazır olduklarına inanmadığını söylediği belirtildi.

Biden ve Netanyahu Gazze’de “taktik duraklamayı” görüştü

Beyaz Saray’dan dün Biden ile Netanyahu arasında gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, “İki lider, sivillere devam eden çatışma alanlarını güvenli bir şekilde terk etme fırsatı verilmesi, insani yardımların sivillere ulaşması için taktiksel bir duraklama olasılığını ele aldı.” ihtiyaç halinde ve rehinelerin serbest bırakılması.” Söylendi. -WASHINGTON

haberkarapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu