Haber

Demirören grup bölgesel eklentilerini kapattı

Demirören Medya Grubu’nda küçülme sürüyor. Geçtiğimiz Aralık ayında İstanbul matbaasını ve bölge matbaalarını kapatma kararı alarak satışa çıkaran Demirören Kümesi, şimdi de Hürriyet’in Ankara ve İzmir dışındaki bölge temsilciliklerini kapatıyor. Akdeniz, Çukurova, Bursa ve Afyonkarahisar bölge ekleri yarından itibaren çıkmayacak. Bazı bölgelerde temsilciliklerin göreve devam edeceği öğrenilirken, karar henüz yönetim tarafından çalışanlara tebliğ edilmedi.

GÜN SINIRLAMASI YAPILDI

Aralık 2022’de matbaalarını kapatan ve Ocak 2023’te gazetelerin bölge ekiplerinde küçülen Demirören Kümesi, o dönemde de bazı çalışanlarını işten çıkardı. Bu karar öncesi Hürriyet’in haftanın her günü yayınlanan bölge ekleri takımlardaki daralmanın ardından belirlenen günlerle sonlandırılmıştı. Hürriyet’in hafta boyunca sadece Ege eki yayınlanırken, Ankara eki 6 gün, Akdeniz eki 5 gün, Çukurova eki 5 gün, Bursa eki sadece hafta sonları, Afyonkarahisar eki Perşembe günleri yayınlandı.

REKLAM, İNTERNET VE GECE EKİBİNDE SIKILAŞTIRMA

Ayrıca Demirören Kümesi’ne bağlı Hürriyet, Milliyet, Posta, Fanatik ve Vatan gazetelerinin bölgesel reklam departmanları da kapatıldı. Demirören Medya Grubu’nda toplam 14 çalışanın işine son verildiği bildirildi. Ayrıca Posta’nın internet portalının haber koordinatörü, 6 kişi ve tüm gece ekibi, Vatan’daki internet grubundan 4 kişi ve Fanatik’ten 3 kişi görevden alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu